یکشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۶

سخن روز

بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی. «رودی»

| چاپ |

دوره جامع تهویه مطبوع، محاسبات سرانگشتی و انتخاب (HVAC) - زمستان 1396

دوره جامع تهویه مطبوع، محاسبات سرانگشتی و انتخاب (HVAC) - زمستان 1396

تاریخ شروع:
25. ژانویه 2018, 14:00
تاریخ پایان:
15. فوریه 2018, 19:00
کد دوره:
M016
هزینه:
5400000.00 ریال
محل برگزاری:
خانه تاسیسات - دفتر مطهری
ظرفیت باقی مانده:
2 از 12
استاد:
مهندس رامین تابان

توضیحات

دانلود جدیدترین جدول دوره‌های آموزشی به صورت فایل PDF
دانلود کاتالوگ جامع دوره‌های آموزشی مجموعه خانه تاسیسات به صورت فایل PDF
دانلود سرفصل‌های این دوره آموزشی به صورت فایل PDF
دانلود خلاصه جزئیات فنی این دوره آموزشی به صورت فایل PDF
دانلود پوسترهای مربوط به این دوره به صورت فایل JPG

نام دوره: دوره جامع تهویه مطبوع، محاسبات سرانگشتی و انتخاب سیستم‌ها (HVAC)

شعار دوره: «فونداسیون تاسیسات و تهویه مطبوع خود را مستحکم بسازید! بخش عمده‌ای از موفقیت شغلی شما به زیرساخت‌های مستحکم شما وابسته است.»

هدف دوره: «آموزش تهویه مطبوع به شیوه‌ای کاربردی و ایجاد توانایی انتخاب سیستم متناسب با نوع کاربری در هر پروژه و ایجاد اعتماد به نفس کافی برای حضور در پروژه‌ها، انجام محاسبات سرانگشتی و برآوردهای اولیه پروژه»

منابع آموزشی این دوره:

1. کتاب «مرجع کاربردی تهویه مطبوع»، انتشارات انجمن ASHRAE، نشر نوآور – خانه تاسیسات، 1392، مهندس رامین تابان
2. کتاب «طبقه‌بندی تجهیزات و سیستم‌ها»، مهندس محمدرضا سلطاندوست
3. کاتالوگ‌های فنی شرکت‌های معتبر تولیدکننده و واردکننده تجهیزات و سیستم‌های مرتبط

محتویات بسته جامع آموزشی این دوره:

1. جزوه چاپی دوره شامل گزیده روابط و فرمول‌های پرکاربرد تهویه مطبوع و گزیده محاسبات سرانگشتی و تهویه مطبوع
2. بسته نرم‌افزاری «مجموعه هندبوک‌های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع»؛ این بسته نرم‌افزاری شامل یک عدد سی‌دی نرم‌افزار حاوی بیش از 50 عنوان کتاب، هندبوک و استاندارد مرتبط با سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع با قابلیت پرینت و جستجو داخل متن می‌باشد.
3. چارت جامع طبقه‌بندی تجهیزات و سیستم‌های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع
4. نمودار سایکرومتریک در سیستم واحدهای SI‌ و IP به همراه نرم‌افزار سایکرومتریک

معرفی دوره:

در «دوره جامع تهویه مطبوع، محاسبات سرانگشتی و انتخاب سیستم‌ها (HVAC)» کاربردی‌ترین اطلاعات مرتبط با محاسبات کلیدی تهویه مطبوع، ملاحظات انتخاب و طراحی تجهیزات و سیستم‌های تهویه مطبوع به دانش‌پژوه ارائه می‌شود و اساسا هیچ بحثی پیرامون مباحث محاسباتی صرف، مباحث دانشگاهی صرفا تئوریک به میان نمی‌آید. بنابراین باید گفت که این دوره جزو کلیدی‌ترین و کاربردی‌ترین دوره‌های خانه تاسیسات به شمار می‌رود که برای طیف‌های مختلف دانش‌پژوهان از جمله کارشناسان فروش، طراحان و مجریان مفید و ضروری است.

«دوره جامع تهویه مطبوع، محاسبات سرانگشتی و انتخاب سیستم‌ها (HVAC)» اساسا دو مبحث مهم و کاربردی را تحت پوشش قرار می‌دهد که کمتر در مباحث دانشگاهی مجالی برای طرح آن پیدا می‌شود. مبحث اول محاسبات پایه و کاربردی تهویه مطبوع است که در عرصه‌های مختلف تاسیسات و تهویه مطبوع کاربرد گسترده و انکارناپذیری دارد که این مبحث معمولا در درس‌های دانشگاهی به حدی تئوریک و غیرکاربردی بیان می‌شود که دانشجویان در پایان ترم هیچ دید اجرایی و واقع‌گرایانه‌ای نسبت به آنچه که در بازار کار با آن رو‌به‌رو هستند ندارند. مبحث دوم یکی از نیازهای اساسی و حرفه‌ای تمامی طراحان، کارشناسان فروش و مجریان را برطرف می‌نماید و آن انتخاب صحیح تجهیزات و سیستم‌های تهویه مطبوع است که در مباحث دانشگاهی کمتر مطرح می‌شود. این دوره را می‌توان دوره‌ای منحصر به فرد و کلیدی دانست. سوالاتی مانند این که برای هر کاربری خاص شامل بیمارستان، ورزشگاه، استخر، ساختمان مسکونی، هتل و ... چه نوع سیستمی باید به کار گرفته شود و ملاحظاتی که باید در این زمینه در نظر گرفته شود کدام است؟ استانداردهای طراحی تاسیسات کدامند و چگونه باید اطلاعات مربوط به داده‌های طراحی را استخراج کرد؟ مبحث «انتخاب تجهیزات و سیستم‌های تهویه مطبوع» در این دوره این نیاز را تا حد کمال در ذهن دانش‌پژوه می‌پروراند و وی را به اعتماد به نفس کامل برای انتخاب صحیح تجهیزات و سیستم‌های تهویه مطبوع می‌رساند؛ تجربه‌ای ارزشمند که تا پایان حرفه کاری دانش‌پژوه در عرصه تاسیسات همراه وی خواهد بود.

سرفصل‌های این دوره آموزشی:

- آموزش کاربردی اصول، مبانی کلیدی و روابط کاربردی تهویه مطبوع (تعریف تهویه مطبوع، شاخص‌های موثر بر تهویه مطبوع، انواع دما، دمای خشک، دمای مرطوب، دمای نقطه شبنم، انواع رطوبت، رطوبت نسبی، نسبت رطوبت، رطوبت مخصوص، رطوبت مطلق، درصد رطوبت، انواع گرما، گرمای محسوس، گرمای نهان، گرمای کل یا آنتالپی، واحدهای پرکاربرد در تهویه مطبوع و تبدیل آن‌ها به یکدیگر، چند مثال کاربردی و جمع‌بندی مبحث)

- معرفی و تحلیل کامل تجهیزات و سیستم‌های گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع و تحلیل مزایا و معایب هر یک از آن‌ها (تجهیزات مولد گرما شامل دیگ‌های چدنی، دیگ‌های فولادی، کوره‌های هوای گرم محلی و مرکزی، واحدهای گرمایش تابشی، انواع مشعل شامل مشعل‌های اتمسفریک و مشعل‌های فن‌دار، منابع انبساط باز و بسته، منابع آب گرم کویل‌دار و دوجداره، تجهیزات مولد سرما شامل انواع چیلرهای تراکمی رفت و برگشتی، چیلرهای تراکمی اسکرال، چیلرهای تراکمی اسکرو، چیلرهای تراکمی سانتریفیوژ، چیلرهای جذبی تک‌اثره، چیلرهای جذبی دواثره، چیلرهای جذبی شعله مستقیم، برج‌های خنک‌کننده گالوانیزه، برج‌های خنک‌کننده ذوزنقه‌ای، برج‌های خنک‌کننده فایبرگلاس، برج‌های خنک‌کننده بتنی، ایرواشرها، کولرهای آبی، تجهیزات انتقال و توزیع، شامل انواع پمپ‌های خطی، پمپ‌های زمینی، پمپ‌های سیرکولاسیون و بوسترپمپ‌ها، تجهیزات تبادل حرارت شامل رادیاتورهای چدنی، رادیاتورهای فولادی، رادیاتورهای آلومینیومی، کنوکتورها، گرمایش از کف، یونیت هیتر، فن‌کویل زمینی، فن‌کویل ایستاده، فن‌کویل سقفی توکار، فن‌کویل کاستی، فن‌کویل سقفی روکار، فن‌کویل کانالی و انواع هواساز)

- آموزش محاسبات کلیدی و کاربردی تهویه مطبوع (شامل محاسبات تهویه و هوای تازه و ...)

- آموزش کامل محاسبات سرانگشتی تهویه مطبوع (شامل محاسبات سرانگشتی بار سرمایی و گرمایی، محاسبات سرانگشتی تهویه و هوای تازه و ...)

آموزش تخمین ظرفیت و ابعاد تجهیزات سرمایش و گرمایش، تخمین مساحت مورد نیاز موتورخانه، تعیین ابعاد رایزرهای تاسیساتی، مسیرهای دسترسی و ملاحظات اجرایی تاسیسات و بررسی تاثیر متقابل تاسیسات و معماری بر یکدیگر

- آموزش شیوه انتخاب تجهیزات و سیستم‌های تهویه مطبوع متناسب با کاربری بنا

- آموزش شیوه انتخاب تجهیزات و سیستم‌های تهویه مطبوع متناسب با اقلیم

اطلاع از برنامه زمان‌بندی این دوره و روش‌های ثبت‌نام:

1. تماس تلفنی در ساعات اداری با دفتر مجموعه
2. ارسال کد دوره به سامانه پیامک مجموعه به شماره 100066422122
3. مراجعه به وب‌سایت خانه تاسیسات و ثبت‌نام آنلاین:

www.hvachouse.ir/course/register


ثبت تقاضا: دوره جامع تهویه مطبوع، محاسبات سرانگشتی و انتخاب (HVAC) - زمستان 1396

هزینه واحد

مشخصات متقاضی

اطلاعات شخص

* پر کردن ابن فیلدها الزامیست

دوره‌های آموزشی

درگاه پرداخت مستقیم

Payment

فرم بانک اطلاعاتی

اگر تمایل دارید از طریق ایمیل یا پیامک از آخرین اخبار مجموعه خانه تاسیسات با خبر شوید، فرم زیر را تکمیل نمایید.

Please let us know your name.

Invalid Input

لطفا آدرس ایمیل را به صورت صحیح وارد نمایید.

لطفما شماره همراه خود را به صورت عدد وارد نمایید.